A jam në rrugën e drejtë?

Opoja.net Opoja.net Artikuj

Janë disa shenja përmes së cilave e njeh veten nëse je prej njerëzve të lumtur.

Imam Shatibiu ka thënë:

Shenjat e lumturisë së njeriut janë:

E ka të lehtë çështjen e ibadetit
E ndjek sunnetin në të gjitha veprimet e tij
Miqësohet me njerëz të mirë
Ka një sjellje të bukur ndaj vëllezërve
U bënë mirë njerëzve
Kujdeset ndaj muslimanëve
I kushton kujdes të madh kohës
(El-I’tisam)

Mos e harroni këtë, mbajeni gjithmonë në mendje.

Lusim Allahu xh.sh., që neve dhe familjet tona t’i bëjë nga të lumturit e tillë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-