A na falen gjynahet e vogla me kalimin e kohës, pa kërkuar falje?

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetja:

A na falen gjynahet e vogla me kalimin e kohës, pa kërkuar falje?

***

Përgjigjja

Gjynahet e vogla mund të na falen përderisa u ruhemi dhe largohemi gjynaheve të mëdha, nga abdesi në abdes, nga një Ramazan në tjetrin.

Dhe madje edhe gjersa falemi, ngase disa prej gjynaheve tona na vendosen në kokat e krahët tanë dhe bien sa herë që bëjmë ruku dhe sexhde.

Shejh Asim El Hakim

The post A na falen gjynahet e vogla me kalimin e kohës, pa kërkuar falje? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-