Opoja.net

Arrijnë 10 mijë doza të vaksinës antiCOVID, donacion nga Kroacia

Në Kosova tashmë kanë arritur 10 mijë doza të vaksinës antiCOVID-19, donacion nga Kroacia.

Kontingjenti i vaksinës antiCOVID-19 ka arritur të mërkurën mbrëma në Kosovë. Kështu ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Ndryshe, më 6 maj në takimin me kryeparlamentin Glauk Konjufca,kryediplomati kroat Gordan Grlic-Radman pati konfirmuar se Kroacia ka siguruar 10 mijë vaksina anti-Covid për Kosovën.​

Marrëveshja për ardhjen e tyre është nënshkruar më 24 maj mes ministrit Arben Vitia dhe ambasadores kroate në Kosovë, Danijela Barishiq.

Një i vdekur nga coronavirusi dhe 17 raste pozitive në 24 orët e fundit

Merlinda Guraj

A keni të drejtë ta xhironi policinë e Kosovës?

Opoja.net

MSh fton qytetarët që kanë marrë dozën e parë të vaksinës antiCOVID, të marrin edhe dozën e dytë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net