Opoja.net

Bie në 31 numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në QKUK dhe spitalet rajonale numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 ka rënë në 31 pacientë.

Sipas njoftimit “në QKUK, klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 78 pacientë, gjersa, prej tyre, janë të konfirmuar 31 me COVID-19, ndërsa 52 të tjerë janë nën asistim të oksigjeno-terapisë”.

Detaje nga raporti i SHSKUK-së:

Në QKUK janë të shtrirë 53 pacientë:

17 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë

41 me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave:

Klinika Infektive, 17 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 36 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 25 pacientë

14 të konfirmuar pozitivë

11 me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 8 pacientë

Spitali i Gjilanit, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, nuk ka pacientë

Spitali i Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë. /Telegrafi/

Gishtat e ënjtur, shenjë e këtyre problemeve shëndetësore

Merlinda Guraj

Përfitimet dhe vetitë që i sjellin bishtat e qershive shëndetit tonë

Merlinda Guraj

Vlerat e sheqerit në gjak që konsiderohen normale, prej fëmijëve e deri te të moshuarit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend