Dezinfektuesit për duar që përmbajnë alkool

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetje: A lejohet
përdorimi i dezinfektuesve për duar të cilët përmbajnë alkool?

Përgjigje:

Përdorimi i dezinfektuesve për duar të cilët përmbajnë alkool nuk është i ndaluar. Arsyeja e ndalimit të alkoolit është cilësia   dehëse e  tij, ndërsa një gjë  të tillë nuk e kemi në këtë rast.

Muftiu i Sarajevës, Dr. Enes Ljevakoviç

Fetve-i emini i Akademisë për Fetva pranë BI të Bosnjës

(Islampress)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-