Opoja.net

Dragashi mbetet i qetë dhe stabile sa i përket pandemisë

Dragashi mbetet i qetë dhe stabile sa i përket pandemisë

Deri me tani në komunën e Dragashit nuk ka persona të dyshuar dhe as të konfirmuar me Covid-19, thuhet në mbledhjën e shtabit emergjent dhe Qendra Operative lokale në Dragash, shkruan Opojanet.

Gjithashtu shtabi emergjent shpreh mirënjohje dhe falënderime për gjithë stafin shëndetësor, policinë, inspektoratin dhe gjithë akterët tjerë për kontributin e vazhdueshëm në luftën e përbashkët kundër Covid-19 .

Edhe banorët nga fshatat e Opojës mendojnë se kjo pandemi nuk do ta prek zonen e tyre pasi që sipas tyre ajëri është shumë i pastër dhe masat për parandalimin janë marr me kohë.

Gjendja e dy personave që u plagosën nga polici në Dragash

Opoja.net

Mësohet kush është polici nga Prizreni që plagosi sonte dy qytetarë në Dragash

Opoja.net

Detaje pas plagosjes së dy qytetarëve nga një polic në Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net