Kush thotë se është e vështirë të fitohet Xhenneti?!

Opoja.net Opoja.net Artikuj

Nëse edhe gjysma e hurmës e dhënë si lëmoshë të largon nga zjarri;
– Nëse sadaka e “zbut” zemërimin e Zotit;
– Nëse fjalët Subhanallahi ve bi bihamdihi, subhanallahi-l-adhim janë të rënda në peshoren e Zotit në Ditën e Gjykimit;
– Nëse marrja abdes i fshinë mëkatet;
– Nëse çdo bamirësi shpërblehet nga 10 deri në 700…

Atëherë pse disa njerëz thonë që Xhenneti është i largët dhe fitohet rëndë?!

Lutfi Muharemi

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-