Mungojnë karrocat për bartjen e pacientëve, në QKUK e improvizojnë një nga druri

Shëndeti
Mungojnë karrocat për bartjen e pacientëve, në QKUK e improvizojnë një nga druri

Në sistemin shëndetësor të Kosovës vazhdojnë të mungojnë gjërat elementare.

Në Qendrën Klinike Universitare (QKUK), kryeqendrën shëndetësore të vendit, nuk ka mjaftueshëm karroca për bartjen e pacientëve.

Si pasojë e mungesës së tyre, Klinika Emergjente e QKUK-së ka improvizuar një karrocë të shëmtuar nga druri, tregojnë disa fotografi që ka siguruar Insajderi.

Fotografitë shfaqin një karrocë të improvizuar nga një karrige druri, të cilës i janë vendosur disa rrotë për lëvizje si dhe të mbuluar nga një çarçaf.

Një qytetar që ka rastisur të dërgojë një familjar të tij për të marrë shërbim emergjent mjekësor pas një aksidenti rrugor të martën, ka thënë se familjari i tij është bartur për në dhomat e klinikës nga kjo karrocë e improvizuar.

FIRMA JUAJ +383 45563059

“Ju lutem ta bëni publik këtë rast, të paktën dikush tjetër të ketë një karrocë më të mirë”, ka thënë ky qytetar.

Parashikoi koronavirusin, flet aktori i këtij filmi

Kushtrim Guraj

Mos pini më OKI, a e dini çfarë i bën trupit?

Opoja.net

Paralajmëron Nasa: Asteroidi gjigant do të kalojë nesër afër Tokës

Kushtrim Guraj

Rrëfehet 27-vjeçari i prekur me koronavirus: U infektova në mars dhe akoma nuk jam mirë

Kushtrim Guraj

Personi që doli vullnetar për të testuar vaksinën e COVID-19, por më pas shtrohet me urgjencë në spital

Kushtrim Guraj

Po afrohet një fazë e re e pandemisë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net