Nuk më kthen selamin, a të ndalojë së përshëndeturi?

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetja:

Pyetja ime është në lidhje me selamin. Nganjëherë unë e përshëndes me selam dhe ai nuk ma kthen mua, dhe kjo ka ndodhur disa herë me të njëjtin person. Çfarë të bëjë në këtë rast a mundem të ndaloj së përshëndeturi atë?

***

Përgjigjja:

Nëse ai është musliman, përshëndete atë me selam dhe vazhdo rrugën tënde edhe nëse ai ta kthen apo jo.

Mos e merr këtë si diçka personale nëse e përshëndet atë për hir të Allahut ngase është një melaike më e mirë se ai person që ta kthen ty selamin gjithmonë.

Shejh Asim El Hakim

The post Nuk më kthen selamin, a të ndalojë së përshëndeturi? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-