Pamje nga shpërthimi tragjik në Tetovë, së paku 14 viktima

Opoja.net Opoja.net Rajoni

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme, ku në spitalin që po trajtoheshin pacientët me COVID-19, ka eksploduar një bombolë gazi.

Si pasojë e këtij eksplodimi është raportuar se së paku 14 persona kanë humbur jetën, kryesisht pacientë por edhe të stafit mjekësor.

Është raportuar se shumë pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-