Prokuroria shënjestron një rast të ri për shpërlarje të parave, 14 të përfshirë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shënjestrimin e krimeve të rënda.

Në këtë mbledhje është shënjestruar një rast i ri me 14 persona të përfshirë, transmeton Klankosova.tv.

“Prokuroria Speciale njofton se rasti i shënjestruar është i koduar me emrin ‘’Skema’’, ku janë të përfshirë 14 persona, për veprën penale  “Shpëlarja e parave”për Parandalimin e Pastrimit të Parave dhe Luftimin e Financimit të Terrorizmit”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-