Qeveria e Kosovës informon qytetarët me ‘SMS’ për rregullat e udhëtimit pa viza

Opoja.net Opoja.net Diaspora

Sot, Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë një fushatë informimi ndaj qytetarëve të vendit në lidhje me udhëtimin pa viza në zonën Schengen nga 1 janari i vitit të ardhshëm, përcjell albinfo.ch.

Në SMS thuhet shkurtimisht: “Nga 1 janari, pa viza! Të keni: pasaportë, akomodim, biletë kthyese, dëshmi financiare. Vetëm vizita afatshkurta, jo punësim. 90/180 ditë”, ndërsa kanë bashkëngjitur edhe një link me pyetjet më të shpeshta për këtë proces dhe përgjigjet e tyre.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-