Ramazani u afrua, në këtë orë do të jetë syfyri dhe iftari i parë

Opoja.net Opoja.net Artikuj

Të gjithë besimtarët myslimanë, që janë më shumë se 1 miliardë në të gjithë botën pas disa muajsh do ta kenë një obligim detyrues që duhet ta kryejnë. Bëhet fjalë për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sipas kalendarit myslimanë (takvimit) që shpërndan Bashkësia Islame e Kosovës për çdo vjet, pra muaji i Ramazanit do të fillojë me 16 Maj (E mërkurë) të këtij viti.

Syfyri i parë 03.06 ndërsa ifrari i parë 19.58.

Kurse dita e parë e Fiter Bajramit do të jetë më 15 qershor. /RTV Pendimi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-