Si të veprojë me rrobat që më kanë mbetur të blera me paratë e vjedhura?

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetja:

Kam blerë rroba të shtrenjta me paratë e vjedhura. Njerëzit prej të cilëve i kam vjedhur ato para nuk i njoh dhe as nuk kam më para. Jam penduar. Çfarë duhet të bëjë me ato rroba? A mundem t’i mbajë ato? Apo është më mirë që t’i hedhi tutje?

***

Përgjigjja:

Dhuroja ato muslimanëve të varfër, apo shiti ato dhe ato para jepi tek personat e varfër.

Shejh Asim El Hakim

The post Si të veprojë me rrobat që më kanë mbetur të blera me paratë e vjedhura? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-