Sot qenka përurua shtëpia e malorëve në fshatin Brrut të Komunës së Sharrit!

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opinione

Autor: Burim Piraj

Sot qenka përurua shtëpia e malorëve në fshatin Brrut të Komunës së Sharrit!
Tani kur më shumë se gjysma e popullatës së kësaj komune kanë dalë në perëndim ose kanë migruar në komuna të tjera të Kosovës për shkak të qeverisjes tejet të dobët që ka pas komuna, ju paska ra në mend që këtë pjesën e mbetur mund ta përgatitin për të dalë në mal!
Këto shtëpiza i rregullojnë vetëm për qejfe klanore, aty ku është interesi i përgjithshëm nuk kanë bërë asnjë lëvizje.
Kjo qeveri lokale nuk ka qenë në gjendje të ndërton së paku një stadium futbolli e le më palestra sportive që pat premtuar, rruga kryesore Zhur – Sharr u shkatërrua e tëra e këta patën premtuar rrugë me tri korsi !
E shumë e shumë dështime të mëdha por që disa nga ta janë pasuruar shumë më shumë se ne që jemi marr me biznes!
Të ju përkujtoj se nuk kam ndërmend të kyçem në politik e as të kandidoj si i pa varur dhe këto fjalë të mia nuk janë fushatë e një politikani po janë revoltë e një banori të kësaj komune që po ballafaqohet me energji shumë të dobët elektrike 7 vjet pas premtimeve të mëdha për linjë 110 Kilovolt që e vetmja komunë në Kosovë nuk e ka!


(Shkrimi në këtë artikull nuk shpreh qëndrimet dhe opinionet e redaksisë së Portalit “Opoja.net“. E gjithë përgjegjësia e shprehjeve, bie mbi autorin e këtij opinioni).

Dërgoni edhe ju opinionin tuaj në këtë email: info@opoja.net)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-