Opoja.net

Vaksina anti-covid, OBSH-ja shprehet e shqetësuar

Shëndeti
Vaksina anti-covid, OBSH-ja shprehet e shqetësuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se nuk ka kohë për vetëkënaqësi në përballjen me koronavirusin, pavarësisht lajmeve pozitive lidhur me vaksinat anti-covid.

“Tani për tani jemi jashtëzakonisht të shqetësuar nga rritja e rasteve të COVID-19 që po i shohim në disa vende”, ka deklaruar Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus në Tëitter gjatë së hënës.

“Veçanërisht në Evropë dhe SHBA, punonjësit dhe sistemet mjekësore po luftojnë në kulmin e pikut”, ka thënë ai tutje, shkruan Reuters.

Deri më tani janë regjistruar mbi 54 milionë persona të infektuar me COVID-19 në tërë botën. Mbi një milion kanë vdekur.

Një mollë në mëngjes, 5 përfitime shëndetësore në trupin tuaj

Opoja.net

Qytetarët mund ta marrin rezultatin për COVID-19 brenda 15 minutave me testin rapid të antigjenit

Opoja.net

Dobitë shëndetësore të çajit të zi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net