Vepra për xhenet

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

I Dërguari i
Allahut s.a.v.s ka thënë: “Pasuesit e mi do të hyjnë në xhenet me mëshirën
e Zotit, pastaj me pastërtinë e zemrave  të tyre dhe ndjenjën e mëshirës për të gjithë
muslimanët, e nuk do të hyjnë në xhenet vetëm për shkak të namazit dhe agjërimit
të shumtë.”

Është thënë se në
Ditën e Kiametit melekët  do të thonë:
Tani le të ngrihet ai të cilit  Allahu i premtoi
se do ta shpërblej Vet  Zoti! Dhe atëherë
do të ngrihet vetëm ai  që  ofroi ndihmë vëllaut të vet kur kishte nevojë,
 ai që e fali vëllaun e vet për padrejtësinë
që ia kishte bërë dhe  ai që vëllaut të
vet  i dha nga mirësitë që Allahu i
kishte dhënë atij.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-