Opoja.net

Zemaj pas takimit me Azemin: Do të shqyrtohen mundësit buxhetore për pagesat shtesë

Zemaj pas takimit me Azemin: Do të shqyrtohen mundësit buxhetore për pagesat shtesë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj pas takimit me
kreun e Sindikatës e Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi dhe drejtorin e ShSKUK-së,
Valbon Krasniqi, ku u diskutua për grevën e punëtorëve teknikë dhe miratimin e
kërkesave të tyre, tha se kërkesat e tyre do të shqyrtohen, raporton Ekonomia
Online.

Edhe pse tha se këto kompani janë paguar nga Pako
Emergjente, ai nuk ka përjashtuar mundësinë që punëtorët teknikë të Qendrave të
Mjekësive Familjare të marrin pagesa shtesë.

Mes tjerash ministri tha që duhet të kemi
parasysh që këta janë punëtorë privat dhe si të tillë duhet paraparë edhe
vendimet që pasojnë, raporton EO

“Takimi u zhvillua, ne do shqyrtojmë çdo
mundësi që na jepet për të shqyrtuar kërkesën e tyre”.

“Vendimi nuk mund të themi që është përfundimtar pasi duhet të kalojë në hapa pasues për të arrirë deri tek rezultati”, përfundoi Zemaj.

A duhet të vaksinohen fëmijët kundër COVID-19?

Opoja.net

Soda e bukës ka një efekt vërtet të mrekullueshëm për shëndetin

Opoja.net

Veprimet që duhet të bëni kur e shihni se po ju zë gripi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net