“Zoti juaj ka thënë: “Lutmuni Mua, se do t’ju përgjigjem!”

Opoja.net Opoja.net Artikuj

“Zoti juaj ka thënë: “Lutmuni Mua, se do t’ju përgjigjem!”  (Gafir, 40)

Mos e humb shpresën në pranimin e lutjes dhe mos thoni: “U luta, mirëpo lutja nuk mu pranua, por bëhuni këmbëngulës dhe të vendosur në lutje.

Neve na takon t’i lutemi Zotit, ndërsa Ai ka premtuar se do të përgjigjet atëherë kur Ai do dhe kur do të jetë më se e nevojshme për ne, e jo kur duam ne, sepse nuk dimë fshehtësitë e gjërave. Të fshehtën e di vetëm Zoti.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-