Opoja.net

Djathi i Sharrit dominon në Panairin Dimëror në Prishtinë

Panairi Dimëror u hap dje në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë. Pjesëmarrëse në këtë panair është edhe Qumështorja “Sharri” nga fshati Kuk i Opojës së Dragashit.

Komuna e Prishtinës është tradicionalisht nikoqire e këtij panairi, i cili organizohet nga Asociacioni i Agjencive Rajonale për Zhvillim dhe mbështetet nga Komisioni Evropian.

90
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

“Kemi arritur për të marrë pjesë në këtë panair, kemi shitur deri 50 konta me djath Sharri, vetëm gjatë një ore, po e shohim se ka interesim shumë të madhë dhe se është dominues nga produktet tjera” ka thënë njëri nga shitesit e qumështorës “Sharri”.

Ata kanë udhetuar nga Opoja e Dragashit për në Prishtinë për të marrë pjesë në Panairin Dimëror, dhe për të prezentuar produktet e tyre mjaft cilësore.

Panairi dimëror do të jetë i hapur për tri ditë dhe në të do të ekspozojnë mallrat e tyre rreth 70 biznese regjionale.


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto