Njerëzit më të urryer tek Allahu xh .sh. janë grindavecët e flaktë.”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

I Dërguari i
Allahut s.a.v.s ka thënë: ““Kush lë debatet kur nuk është në të drejtë, do
t’i ndërtohet një shtëpi në xhenet, ndërsa kush i lë debatet kur është në të
drejtë, do t’i ndërtohet një shtëpi në pjesën më të zgjedhur të xhenetit.”

Aisheja r.a. transmeton se i Dërguari i Allahut ka thënë: “Në të vërtetë njerëzit më të urryer tek Allahu xh .sh. janë grindavecët e flaktë.”

(Islampress)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-