Kuzhina

Loading...

Bakllava tradicionale

Opoja.net
Bakllava, një nga ëmbëlsirat tradicionale shqiptare, zakonisht përgatitet për festa dhe ceremoni familjare.  Përbërësit për një tepsi: Për petët * 1kg miell * 7 vezë (4...

Pulë me speca

Opoja.net
Përbërësit: – 200 gr mish pule; – Spec i gjelbër; – Salcë domatesh; – Salcë hudhëre; – 50 gr oriz i zier Përgatitja me video nga Gurmania: https://youtu.be/WjELQiRx-wc

Mish me bamje

Opoja.net
Një gjellë e shijshme dhe një shoqëruese e mirë për një vakt dimëror. Për 4-5 persona duhen: * 500 gr mish* 1,5 kg bamje* 2...

Oriz me perime

Opoja.net
Produktet do t’i japin pjatës suaj shijen dhe cilësinë që meriton! Përbërësit: ▪ 1 qepë mesatare, ▪ 1 karotë mesatare, ▪ bizele të ziera, ▪...
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net